History school
Fields of education
Advantages of studying with us
Photo

Naši žáci se zúčastňují v průběhu školního roku množství soutěží.

Jsme rádi, že jsou žáci v těchto soutěžích úspěšní, sbírají ceny a velmi dobře nás reprezentují.
Aktuální informace naleznete na facebookovém profilu školy: https://www.facebook.com/isssemily/

 

Stavba roku Libereckého kraje 2019

Cena K H 1 m Cena K H 2 m
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci oboru tesař, kteří obsadili třetí místo v soutěži Stavba roku Libereckého kraje 2019 – soutěž Karla Hubáčka. Tuto soutěž vyhlašuje Liberecký kraj pod záštitou hejtmana Martina Půty a členky rady kraje Radky Loučkové Kotasové a ve spolupráci s městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Semily a organizacemi ČKAIT, ČSSI, TUL, ARR. V tomto již 15. ročníku se rozhodně neztratily i další realizace, které byly do soutěže přihlášeny naší školou. Podíleli se na nich žáci oboru truhlář a zedník.

 

Výsledková listina TFA 2019

Kategorie Soutěžící I Soutěžící II Škola I Škola II Čas Pořadí
Muži Vojtěch ŽILÍK Petr Včelák FBMI ČVUT Kladno SOŠ a SOU,Kladno Požární ochrana  4:25 1
Muži Matěj Latina Matěj Ledvinka SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace 5:22 2
Muži Vojtěch ŽILÍK Jan ŽILÍK FBMI ČVUT Kladno Soš & Sou Kladno, Dubská 5:51 3
Muži Štěpán Dušátko  Matěj Vojtěch  ISŠ Semily  ISŠ Semily  6:07 4
Muži Sebastian Kitner Mirko Šikola SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace 6:32 5
Muži Matyáš Chlumský  Aleš Brát ISŠ Semily  ISŠ Semily  6:34 6
Muži Michal Vosmík Radim Skrbek ISŠ Semily  ISŠ Semily  6:45 7
Muži Daniel Triži Dominik Frajt SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace 6:49 8
Muži Jan Řezníček Marek Čečatka ISŠ Semily  ISŠ Semily  6:53 9
Muži Matěj Jánský  Lukáš Kinský  ISŠ Semily  ISŠ Semily  7:08 10
Muži Oldřich Macháček Jan Severa Gymnázium Turnov Gymnázium Turnov 7:56 11
Muži Vojtěch Smolný František Laňka ISŠ Semily  ISŠ Semily  8:27 12
Smíšené  Kateřina Ježková Dominik Matouš ISŠ Semily  ISŠ Semily  6:40 1
Smíšené  Jana Prokešová Petr Katreniak SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace 7:48 2
Smíšené  Lenka Poloprudská Patrik Kryvljak Integrovaná střední škola Semily Střední škola strojní, stavební a dopravní Liberec 8:03 3
Smíšené  Petr Včelák Eliška Štěpánková  SOŠ a SOU,Kladno Požární ochrana  ISŠ Semily  8:20 4
Ženy Kateřina Ježková Jana Prokešová ISŠ Semily  SOŠEaS, OA a SZŠ, Chomutov, příspěvková organizace 7:55 1
Ženy Barbora Heiningerová  Eliška Tazlarová ISŠ Semily  ISŠ Semily  8:30 2

 V souboru PDF

 

Soutěž v požárním útoku 2019

Požární útok m

Propozice a informace o přihláškách naleznete zde.

 

 

Soutěž v TFA 2019

TFA II m

 

Přihlášky soutěžících a propozice zde

 

Machři roku 2018

Naši žáci se již tradičně zúčastnili celostátního setkání učňovské mládeže MACHŘI ROKU. Akce se konala v Praze na Letenské pláni 13. září.
Účastnili se žáci III. ročníků.
Elektrikář: Petr Jirouš a Petr Štěpánek
Truhlář: Ondřej Samko a Josef Dvořák
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Mezinárodní soutěž odborných dovedností oboru truhlář - Třemošnice 2018

Soutěž odborných dovedností oboru truhlář s mezinárodní účastí soutěžících dvojic se skládá z vědomostního testu a praktické části. Naši žáci druhého ročníku vyráběli podle výkresu taburet na sezení. Soutěž je vyhodnocována ve dvou kategoriích. V pořadí družstev se žáci reprezentující ISŠ Semily odvezli stříbrnou medaili. V kategorii jednotlivců se Ondřej Samko umístil na krásném 3. místě.
Oběma soutěžícím (dvojici doplnil ještě Josef Dvořák) patří za reprezentaci naší školy velký dík. Poděkování si zaslouží i MOV za přípravu žáků a to nejenom na poli soutěžním

Tr1 m Tr2 m

 

SUSO 2018 - soutěžní přehlídka stavebních řemesel

Soutěžní přehlídka se konala v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Soutěž se skládala z teoretické a praktické části. 
V náročné soutěži se žáci třetího ročníku oboru zedník umístili na 3. místě a postup do celorepublikového kola jim unikl jen o jeden bod.
I tak jim patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a podporu řemesla.
SUSO2m SUSO1m

Naši třeťáci v Praze šestí v celostátní soutěži.

Velkého úspěchu dosáhli naši uční oboru zedník. Obsadili šesté místo v celostátní soutěži zednických učňů SUSO, která se konala v Praze (více informací o soutěži zde) . Tomáši Kočímu a Martinu Zemanovi gratulujeme spolu s Jakubem Kohákem a boxerkou Fabianou Bytyqi.

SUSO M

 

Zedníci ISŠ Semily první

Ve dnech 23. - 24. 3. 2017 se uskutečnil již 21. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel (SUSO), kterého se zúčastnili dva žáci tříletého učebního oboru Zedník – Tomáš Kočí a Martin Zeman.
Oba žáci výborně reprezentovali naši školu, neboť se umístili na prvním místě postupového kola soutěže SUSO". Rovněž zvítězili v disciplínách „Komíny Schiedel“ a „Omítky CEMIX“. Jako vítězové jednoho ze čtyř republikových oblastních kol si žáci vybojovali postup do celorepublikového finále, jež se bude konat v září tohoto roku v Praze.
Soutěžní přehlídka se konala v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.
Soutěž se skládala z teoretické a praktické části. V teoretické části museli zodpovědět odborný písemný test. V praktické části měli žáci za úkol zhotovit konstrukce z materiálů a technologií, Heluz, YTONG, Shiedel, Porotherm a CEMIX dle zadané výkresové dokumentace. Hodnotila pečlivost a přesnost provedení, včetně volby správných pracovních i technologických postupů.
Uvedeným žákům náleží poděkování za úspěšnou reprezentaci školy, poděkování patří rovněž pedagogům školy za vynikající přípravu žáků na soutěž.

Cemix m  Diplom m Schiedel m

Instalatéři úspěšní na soutěži
Cech instalatérů letos pořádal již 20. ročník soutěže žáků středních odborných škol a učilišť pro obor instalatér. Dvoudenní soutěže se zúčastnila i naše škola.
Dvoučlenný tým vytvořili žáci 2. ročníku Daniel Brož a Jindřich Pánek. Po úvodním komplexním testu z odborných předpisů, norem a teoretických znalostí žáci postoupili ze 4. místa do finálového kola. Praktická část obsahovala montáž odpadů a zapojení rozvodu vody u modulu WC a umyvadla, montáž části rozvodu vytápění se zapojením plynového kotle, radiátorů a podlahového vytápění. Po zhodnocení výsledků a sečtení bodů obsadili naši dělené 5. místo. V silné konkurenci nejlepších žáků škol je to velmi pěkné umístění, před námi se umístili pouze žáci ze 3. ročníků škol. Blahopřejeme a těšíme se na další ročník soutěže.
diplomI m

Náš student postavil hrad Trosky z vlnité lepenky
Student Integrované střední školy Semily Jan Nosek se zapojil do projektu Stavby z vlnité lepenky a vytvořil z ekologického obalového materiálu hrad Trosky. Tématem 10. ročníku soutěže, určené středním stavebním školám, je „Národní kulturní památka“. Deset staveb, mezi kterými je model Jana Noska postoupilo do pražského finále. Vítěze vybere odborná porota 15. června 2016.

 

Soutěž "Zlaté české ručičky"
Žáci 1. a 2. ročníku oboru truhlář Filip Fejfar, Tadeáš Ebert, Jan Jakoubě a Matěj Michalík se účastní soutěže Českomoravské komory odborových svazů pro žáky středních škol „ Zlaté české ručičky“. Pod vedením mistra pana Jiřího Šádka vyrobili hračky pro děti z dětských domovů.

Zlate c rucicky m  

  

Zlate c rucicky1 m

 

Úspěch našich žáků na soutěži SUSO

Velkého úspěchu dosáhli naši žáci na krajské soutěži SUSO 2016. Jde o každoročně pořádanou soutěžní přehlídku stavebních řemesel. Letos se toto krajské kolo konalo ve dnech 18. a 19. března v kulturním středisku Aldis v Hradci Králové.
Na soutěžní ploše se sešlo 16 škol.

Naši žáci oboru zedník - Pavel Kobr a Patrik Stocki dosáhli v této konkurenci na 3. místo. Gratulujeme.

Suso1 m   Suso2 m

 

Celostátní soutěž o nejlepší stavební výrobky a technologie 2016. Naše škola v odborné porotě.

V úterý 23. února proběhla v Hradci Králové výstava a ústní prezentace stavebních výrobků a technologií zařazených do soutěže Výrobek roku 2016. Na soutěži představilo 16 firem své novinky, které přichází na trh Evropské unie, zejména v České republice. Do odborné poroty, která vyhodnotí nejlepší výrobek roku 2016, bylo vybráno 20 odborných učitelů ze středních a vysokých škol, mezi nimi i Ing. Bc. Petr Holubička. 
Jsme potěšeni, že se naše škola mohla zapojit do soutěže. Zároveň nám to umožní seznámit naše žáky s novinkami ve stavebnictví.

Žáci ISŠ oceněni v kraji

Při vyhlášení výsledků Stavba roku Libereckého kraje 2015 (titul získala rekonstrukce domu v Liberci) byli oceněni  nejlepší studenti technických škol se zaměřením na stavebnictví. Jsme velmi rádi, že mezi nimi byli i naši žáci Jaroslav Podobský (obor elektrikář), Libor Tesař (obor truhlář) a Pavel Kobr (obor zedník).
Ocenění získali od Libereckého kraje a partnerů finanční odměnu ve výši tisíc korun a diplom.
Blahopřejeme.

 

 

Soutěž „ Machři roku 2014“
29. září 2014 proběhl v Sokolově již šestý ročník celostátní soutěže Machři roku 2014. V této soutěži si porovnávají naučené dovednosti žáci různých oborů. Z naší školy soutěžila dvoučlenná družstva elektrikářů, instalatérů a truhlářů. Nejlépe se umístili elektrikáři Aleš Baudyš a Aleš Ulrich, kteří v konkurenci patnácti družstev z celé republiky obsadili skvělé druhé místo. Hodnotící komise posuzovala kvalitu instalace v lištách se zapojením rozvaděče, zásuvek, spínačů a svítidel.
Instalatéři obsadili páté místo ze sedmnácti soutěžících družstev a truhláři byli devátí z pětadvaceti družstev.
Naši žáci, budoucí řemeslníci, rozhodně v klání soutěžících družstev z mnoha krajů republiky neudělali ostudu a výborně tak reprezentovali Integrovanou střední školu v Semilech i odborné školství Libereckého kraje.

Diplom m

 

Soutěž žáků v řemeslných dovednostech

S příchodem jara se naší žáci připravují na soutěže, kde si mohou porovnat své znalosti a dovednosti s žáky škol s podobným zaměřením výuky.

První akce, kde jsme získavali zkušenosti, byla soutěž oboru truhlář, konaná ve dnech 27. -28. března. Pořádá ji· SOŠ a SOU technické v Třemošnici u Chrudimi. Zde je soutěž místní školou již tradičně vzorně připravená. Reprezentovali nás žáci II. ročníku obor truhlář Vladimír Martinec a Jakub Novák. Konkurence byla velká a naši se umístili na 4. místě z pěti zúčastněných škol. Vláďa se v hodnocení jednotlivců umístil na 4. místě z deseti. Na začátku dubna pořádá cech instalatérů soutěž v Litoměřicích.· Sem vyrazili pod vedením MOV Milana Plůchy žáci III. ročníku Marek Hykman a Jakub Koucký. Bylo přihlášených 10 družstev, ale do praktické části soutěže postupovalo jen šest. O postupu rozhodl vědomostní test, který byl náročný a naši borci se v testu umístili těsně na sedmém místě a tak se museli vrátit domů. I tak je jim potřeba poděkovat za snahu a popřát aby se jim dařilo lépe na soutěži v Liberci konané již 18. dubna. Už tradičně se zúčastňujeme soutěže SUSO, soutěžní přehlídka stavebních oborů. Letos konané v Litoměřicích 6. - 7. dubna (pátek – sobota). Na soutěži naši školu reprezentovali žáci II. ročníku obor zedník Alexandr Galias a Marek Vališka v doprovodu MOV Miloše Farského a žáci oboru truhlář Vladimír Martinec II. ročník a Jakub Moravec I. ročník. Truhláře doprovázel MOV Tomáš Janata.
Zedníkům se letos nedařilo jako loni. Skončili pátí z osmi. Truhlářům se dařilo o něco lépe, vybojovali třetí místo z jedenácti a o vlásek jim unikl postup do celostátního kola konaného na podzim v Praze. Je třeba všem poděkovat i když se výsledky někdy nedostavily podle našich přání.
Kluci se soutěží účastní ve svém volnu a proto si zaslouží uznání nás všech.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

 

11. ROČNÍK SOUTĚŽE V GRAFICKÝCH PROGRAMECH
na Střední průmyslové škole stavební v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH 29.3.2012

Stejně jako v loňském roce - i letos jsme přijali pozvání k účasti na celostátní soutěži (počítáno i se slovenskou republikou) v grafických programech na Střední průmyslové škole v Českých Budějovicích. Stejně jako vloni jsme vyrazili osobním autem v časných ranních hodinách napříč celou naší republikou, abychom už v 8 hodin ráno byli na místě. Ostatní většina soutěžících přijížděla už včera, takže jsme se sice ochudili o nějakou hodinu spánku a připravený středeční program v Budějovicích, ale zase jsme všechno zvládli během jednoho dne a tím jsme zůstali věrni i svým "rodným postýlkám". Naši školu reprezentovali dva studenti 4. ročníku - Zdena Dobrá a Hynek Řehořek. Navíc se nám podařilo vzít "na zkušenou" i jednoho studenta z ročníku třetího (bez zařazení do soutěžního hodnocení) - Mirka Plíška. Po příjezdu na místo jsme se mohli občerstvit kávičkou, čajem a drobným pohoštěním (snídaně), správce počítačové sítě nahrál soutěžícím do školních počítačů jejich přivezené šablony - vzorový archicadový soubor a po oficielním zahájení a uvítání všech v aule školy se soutěžící rozešli do tříd, kde zasedli k počítačům a za pouhé 3 hodiny měli vytvořit model zadané stavby jehož presentace spočívala v rozmístění půdorysů, dvou předepsaných řezů, pohledů včetně všech popisů, tabulek a perspektivy na formát A1, ve výsledku uložený jako PDF. Ukázka prací je zachycena na přiložené fotografii.

soutez_m
 Letošní zadání vypadalo možná na první pohled jednodušeji než loňské, ale bylo jistým způsobem záludné: 18 soutěžních prací z celkových padesáti bylo z hodnocení úplně vyřazeno hned na samém začátku, neboť tito studenti nedodrželi předepsané zadání: Buď chyběl jeden ze dvou požadovaných řezů, nebo perspektiva byla formou fotorealistického zobrazení, které bylo vysloveně zakázáno a nebo na vyřazených výkresech bylo výrazně příliš málo informací - málo dílčích obrázků umístěných na daný formát. Naši studenti však nezklamali - nejen že řádně splnili  zadání, jejich práce byly srovnatelné s těmi nejlepšími (opravdu bylo velmi těžké určit pořadí, když se jednalo o samé nejlepší z nejlepších z celé naší republiky), a i na žebříčku hodnocení poskočili naši letošní studenti dopředu oproti naší loňské účasti o několik míst: Zdena Dobrá se umístila na pěkném 22. místě a Hynek Řehořek na místě 17. Oběma těmto našim studentům patří velké poděkování, neboť vykonali něco navíc v tomto pro ně složitém předmaturitním čase, kdy jsou na ně kladeny nároky ze všech stran. Další velké poděkování je třeba zmínit i pořadatelům ze Střední stavební školy v Českých Budějovicích v čele s panem Karlem Hesem, kteří mají s touto soutěží velké množství práce, a kdyby to nedělali s láskou - tak by to ani nebylo možné. Je moc dobře, že existuje takové porovnání, ale hlavně možnost předání si zkušeností mezi jednotlivými školami.
 I letošní rok prokázal, že "měření sil" v Archicadu a v Autocadu je nesrovnatelné - co se týče rychlosti i kvality práce a výsledku. Věřím, že tato soutěž  bude všem soutěžícím velkou zkušeností do dalších let - pokud se budou věnovat projektování a nebo budou pokračovat ve studiu na vysokých školách stavebního či architektonického zaměření a  Archicad bude  jejich nejoblíbenějším programem.

V době studentského soutěžení byl pro vyučující doprovod připraven pořádající školou poznávací program – letos to byl zájezd do Nových Hradů, kde jsme si prohlédli zámek - dnes sloužící  jako konferenční centrum Akademie věd ČR, klášter i hradní nádvoří, šli jsme kolem nově zrekonstruované školní budovy a opravené historické kovárny - vše opraveno za vydatné finanční podpory EU. Záběry z těchto míst můžete nalézt na: https://plus.google.com/u/0/104901454990054970581/posts.
  Pro příští rok už je stanoveno datum 12. ročníku soutěže na 21.3.2013, tak doufejme, že nám to vyjde a třeba se zas o kousek posuneme k vyšším cílům.......

soutez1_m

 

Výtvarná soutěž škol

K významnému výročí Ivana Olbrachta se uskutečnila výtvarná soutěž žáků všech semilských škol na téma "Ilustrace k bajkám O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách". Jednotlivé práce posuzoval akademický malíř Jiří Salaba společně s Vladimírem Kubíkem. V kategorii žáků středních škol a ZUŠ  bylo uděleno 1.-3. místo žákyním Provozu služeb naší školy. Blahopřejeme.

  

Mimořádný úspěch žáků školy

Zedníci 3. ročníku Antonín Koldovský a Milan Čapek na jaře 2011 zvítězili v regionální soutěži učňů stavebních oborů SUSO a postoupili tak do celostátního finále, které se konalo ve dnech 21. – 23.9. jako součást veletrhu ForArch. V tomto finále nakonec obsadili 2. místo. V součtu hodnocení soutěží ve všech regionech a finále v Praze s velkým náskokem zvítězili. Blahopřejeme!

d1m zedm d2m

 

 

Copyright © 2020. Všechna práva na obsah vyhrazena Střední škola Semily.

Tvorba webu www.helpmark.cz

Tato webová stránka používá soubory cookies k měření návštěvnosti. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.